Hoşgeldin Ziyaretçi! İsterseniz Giriş yapabilir veya Kayıt olabilirsiniz.
Tüm Kategoriler
 • Tüm kategoriler
 • %40'A VARAN İNDİRİMLER
 • DRONE / MULTİKOPTERLER
 • BİT PAZARI/DEFOLU ÜRÜNLER
 • 5TL YEDEK PARÇALAR
 • %70 İNDİRİMLİ YEDEK PARÇALAR
 • 9TL KARBON KAPLAMA
 • 1TL YEDEK PARÇALAR
 • KUMANDALI ARABALAR
 • KUMANDALI TEKNELER
 • KUMANDALI HELİKOPTERLER
 • KUMANDALI UÇAKLAR
 • ELEKTRİKLİ KAYKAY
 • ELEKTRONİK ÜRÜNLER
 • MAKETLER
 • YEDEK PARÇALAR
 • GİMBAL/OSMO/ZENMUSE
 • MODEL ARAÇ AKSESUARLARI
 • YAKITLAR
 • CEP TEL. KARBON KAPLAMA
 • GOPRO KAMERALAR
 • PARMAK İZLİ SİSTEMLER
 • DİĞER HOBİ ÜRÜNLERİ
Model Araçlar Oyuncak Değildir!

MODEL ARAÇLAR OYUNCAK DEĞİLDİR!

Bir model araç aldığınızda kutusunun üzerinde ya da kullanım kılavuzunun ilk sayfasında “ This is not a toy!” yazısını görürsünüz. Yani “ bu ürün oyuncak değildir” yazar. Peki bu siz model araç meraklılarını neden ilgilendirir ?

Bu konu sizi birkaç nedenden dolayı yakından ilgilendirir. Burada bunlardan bir kısmını açıklamak istiyoruz.

Oyuncak denilen ürün grubu, genelde fiyatı yüz liranın altında olan, her yerde, hatta bakkalda, markette, kırtasiyede, eczanede, ıvır zıvır satan ve “ne bulursak satarız abi” zihniyetindeki internet sitelerinde satılabilen, garantisi olmayan, eğitim gerektirmeyen, ilk kullanım öncesi kritik ayarlar içermeyen, kullanırken arızalandığında yedek parça ve tamir hizmeti verilemeyen ürünlerdir. Genelde 12 yaş altı çocuklar tarafından kullanılırlar.

Model araçlar ise, son derece ileri teknoloji ile üretilmiş, yakıtlı ya da elektrikli motorları olan, satın aldığınız firmada size kullanım ve çalıştırma eğitimi verilmesi gereken; yine satın aldığınız firmada ilk kullanımından önce rodaj ya da trim ayarları gibi işlemlerin yapılmasını gerektiren, kullanım sırasında aşırı hız, düşme, çarpma gibi sebeplerle arızalanabilen ve dolayısıyla yedek parça ve tamir-bakım hizmeti gerektiren ürünlerdir. Genelde 14 yaş üstü yetişkinler tarafından kullanılırlar.

Model araçlar ilk ayarları doğru yapıldığında ve satış sonrası tamir ve yedek parça desteği verildiğinde uzun yıllar kullanabileceğiniz araçlardır. Eskiyebilecek, kırılabilecek, arızalanabilecek her türlü yedek parçası satışı yapan firmada bulunmalıdır ve tamir işlemlerini yapacak teknik servisleri de olmalıdır.

Son zamanlarda ürün çeşidini arttırmak amacıyla model araç satışı yapmaya çalışan çeşitli mağazalar ve internet sitelerinin arttığını sizler de izliyorsunuzdur. Bu işe kalkışan mağazalar kısa zaman sonra müşterileriyle yaşadıkları sorunların ardından  bu ürünlerin satış öncesi ve sonrası hizmet desteği gerektiren ürünler olduğunu anlayıp, eğer asıl işleri modelcilik değilse, bu ürünleri hızla satıştan kaldırmaktadırlar. Ancak asıl tehlike ve mağduriyet, “ne bulursak satarız abi” zihniyetindeki internet sitelerinden kaynaklanmaktadır. Buralarda değil satış öncesi rodaj ve ayarların yapılması, satış sonrasında konuşabilecek bir muhatap bile bulamayan model meraklıları, ilk arızasında araçlarını kenara kaldırıp, bu muhteşem hobiden soğuyabilmektedir.

Üstüne üstlük, ürünü alırken harcadığı yüzlerce lira da boşa gitmiş olmaktadır. Bu ürünler Topmodels mağazalarından alınmamışlarsa, Topmodels’in kendi müşterilerine sunduğu “ömür boyu ücretsiz servis işçiliği” kampanyasından da yararlanamayıp, tüm tamir ve ayarlar için servis işçilik ücreti ödemek zorunda kalmaktadırlar. Mağazalarımızın teknik servislerine hergün en az birkaç tane internet sitesi mağduru uğramaktadır. Bizler Topmodels ailesi olarak bizden alınmamış bile olsa bu ürünlere en uygun fiyatlarla tamir, bakım ve yedek parça servisleri sunmaya çalışıyoruz. Bunu da zaten hata yaparak mağdur olmuş bu kişileri modelcilikten soğutmamak adına yapıyoruz. Ancak elbette kendi müşterilerimize sunduğumuz tüm ayrıcalık ve avantajlardan yararlandıramıyoruz.

Son söz olarak şunları söylemek istiyoruz: Model araçlar oyuncak değildirler. İlaç, eczaneden; oyuncak, oyuncakçıdan; model araç ise uzman model firmalarından alınır! Bu sözümüzün doğruluğuna ya şimdi inanacaksınız, ya da kötü bir deneyim yaşayıp bir miktar para kaybettikten sonra… Tercih elbette sizindir.

TOPMODELS MODELCİLİĞİN NERESİNDEDİR ?

Sizleri oyuncaklar ve model araçlar arasındaki temel farklar konusunda kısaca bilgilendirdikten sonra, Topmodels olarak modelciliğin neresinde olduğumuzu da bilmeyenlere kısaca özetlemek istiyoruz.

Bizler Topmodels ailesi olarak İstanbul’da dört satış mağazası, üç teknik servis, bir model uçak ve helikopter pisti, bir onroad, bir offroad model araba pisti, biri satış, diğerleri bilgi amaçlı onbeşten fazla internet sitesiyle faaliyet gösteriyoruz.

Bünyemizde ürün alımlarımız sırasında incelemelerden tutun da, satış sonrası teknik hizmetlere kadar her konuda deneyim sahibi üç mühendis ( elektronik, bilgisayar ve makine mühendisleri), on teknisyen, oniki model araba pilotu, sekiz model uçak pilotu ( üçü eğitmen düzeyinde), yedi model helikopter pilotu ( ikisi model helikopter 3D ve akrobasi dalında derecelere sahip ve eğitmen), sizlere en iyi ürünleri, en iyi ayarlar ve eğitimle sunmak üzere hazır bulunmaktadır.

Mağazalarımızdan ya da internet sitemizden satın alacağınız tüm araçların rodaj ve ayarları, önce konusunda uzman teknisyenlerce yapılır ve daha sonra yine konusunda uzman pilotlarca test edilir. Gereksinim duyacağınız tüm eğitimler sizlere ücretsiz olarak mağazalarımızda ya da Hezarfen Topmodels Havaalanı Tesisleri’mizde uygulamalı olarak verilir. Modelinizi kullandığınız her aşamada uzmanlarımız ücretsiz danışmanlık hizmetlerine devam ederler. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda ise, sadece yedek parça ücreti ödeyerek ücretsiz servis ve tamir hizmetimizden yararlanırsınız (sadece Topmodels müşterilerine özel). Ürün beraberinde sizlere sunulan ücretsiz pist aboneliğinizin keyfini çıkarırken “acaba bu keyif biter mi?” endişesini duymazsınız.

Kısacası Topmodels’in satışını yaptığı tüm ürün ve markalar Topmodels’den alındıklarında sadece bir ürün olmaktan çıkar; yaşantınıza yeni, konforlu, keyifli, heyecanlı bir yaşam parçası olarak katılırlar.